46 POSIEDZENIE SEJMU

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2017-07-20 06:43:53

HARMONOGRAM OBRAD 46 POSIEDZENIA SEJMU RP W DNIU 19 LIPCA 2017 ROKU

46 POSIEDZENIE SEJMU

 • 09:00 – 09:05 - Ewentualne głosowania.
 • 09:05 – 11:30 - Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela (druki nr 1690 i 1724) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół) (punkt 34).
 • 11:30 – 14:00 - Pytania w sprawach bieżących (punkt 35).
 • 14:00 – 15:30 - Informacja bieżąca (punkt 36).
 • 15:30 – 19:30 - Głosowania, w tym:
  - Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosków o uzupełnienie porządku dziennego o punkty:
  - Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat wpływu pana Wacława Berczyńskiego na decyzję polskiego rządu o unieważnieniu wielomiliardowego przetargu, na dostawę wielozadaniowych śmigłowców dla polskiej armii;
  - Pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania działań podejmowanych przez organy administracji rządowej dotyczących procesu zakupu wielozadaniowych śmigłowców dla Sił Zbrojnych RP;
  - Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotycząca systemu informatycznego obsługującego wypłaty dopłat bezpośrednich dla polskich rolników;
  - Pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych w procesach reprywatyzacyjnych dokonywanych na terenie Warszawy oraz całej Polski w latach 1989-2016 (druk nr 1691);
  - Informacja Prezesa Rady Ministrów w sprawie zaangażowania rządu w pomoc humanitarną związaną z kryzysem syryjskim, a także strategii współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej w zakresie przyjmowania grup uchodźczych i prowadzenia polityki azylowej;
  - Zmiany w składach osobowych komisji sejmowych (druk nr ) (punkt 37).
 • 19:30 – 21:00 - Informacja o działalności Sądu Najwyższego w roku 2016 wraz ze stanowiskiem Komisji (druki nr 1539 i 1680) (10-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (punkt 38).
 • 21:00 – 22:00 - Ewentualne oświadczenia poselskie.

TRANSMISJA POSIEDZENIA SEJMU RPpolityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2017-07-20 06:43:53
...

WOTUM ZAUFANIA NOWEGO RZĄDU MATEUSZA MORAWIECKIEGO

HARMONOGRAM OBRAD 60 POSIEDZENIA SEJMU W DNIU 22 MARCA 2018 ROKU

JAŚMIN SYSTEM ZARZĄDZANIA WALKĄ

ROZWÓJ WOJSKA POLSKIEGO I PRODUKCJA SPRZĘTU NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

CORAZ WIĘKSZE ZAGROŻENIA DLA OBRONY POWIETRZNEJ

MINISTER MARIUSZ BŁASZCZAK: PRACA DLA WYKSZTAŁCONYCH POLAKÓW W PGZ

REALNE ZAGROŻENIE PROLIFERACJĄ NOWEJ BRONI PONADDŹWIĘKOWEJ

Sejm RP

 • Ułatwienia dla najmniejszych przedsiębiorców i regulacje, dzięki którym cała Polska będzie specjalną strefą ekonomiczną - to niektóre z propozycji legislacyjnych rozpatrzonych przez Sejm w pierwszym dniu 60. posiedzenia Izby. We wtorek posłowie kontynuowali też prace nad uszczelnieniem systemu transportu leków i przewożenia towarów koleją. Wznowienie obrad Sejmu w środę o godz. 9:00. Głównym punktem będzie informacja szefa MSZ o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 r. Zapraszamy do śledzenia relacji na sejmowych profilach w mediach społecznościowych.
 • We wtorek 20 marca z okazji przypadającego za cztery dni Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, w Sejmie została otwarta wystawa „Żegota - Rada Pomocy Żydom”. Patronat nad ekspozycją objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Wystawa została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w 75. rocznicę powołania do życia tej organizacji.
 • W nawiązaniu do publikacji portalu wp.pl dotyczącej kierowców i ochrony Marszałka Sejmu, zwracamy uwagę, że - podobnie jak ostatnim razem - cały artykuł oparty jest na anonimach i insynuacjach. Przez to materiał ma charakter raczej plotkarski, co znacząco utrudnia merytoryczne odniesienie się do zawartych w nim poglądów. Autor, cytując nieujawnionych rozmówców, konstruuje podobne hipotezy, co dokładnie rok temu. I wówczas, i dziś całość ma w gruncie rzeczy najwięcej wspólnego z sensacyjną szeptanką; dziwić może, że po raz drugi materiał ląduje na jednej z czołowych pozycji strony głównej portalu.
 • Cyberbezpieczeństwo, współpraca z państwami Bałkanów Zachodnich oraz walka z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością to główne tematy spotkania Grupy ds. Wspólnej Kontroli Parlamentarnej Europolu, które odbyło się w poniedziałek w Sofii. Polską delegację w stolicy Bułgarii reprezentowali posłowie z sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej - Jacek Kurzępa oraz Agata Borowiec.

Prezydent RP

Krótkie Informacje

 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W POSIEDZENIU SEJMU RP
  21 marca 2018 roku (środa) o godzinie 09:00 w Sejmie RP Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wysłucha informacji Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku.
 • ZŁOŻENIE WIĄZANKI PRZEZ PREZYDENTA RP PRZED TABLICĄ NA DWORCU GDAŃSKIM W WARSZAWIE
  8 marca 2018 roku (czwartek) o godzinie 11:00 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wiązankę przed tablicą upamiętniającą Polaków pochodzenia żydowskiego zmuszonych przez władze komunistyczne do opuszczenia Polski w 1968 roku (Dworzec Gdański, Warszawa).
 • WIZYTA PARY PREZYDENCKIEJ NA WĘGRZECH
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką w dniach 23-24 marca 2018 roku (piątek-sobota) złoży wizytę na Węgrzech, gdzie weźmie udział w obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
 • WIZYTA PREZYDENTA RP W KAMIENNEJ GÓRZE
  12 marca 2018 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Kamiennej Górze (województwo dolnośląskie).
 • PODSUMOWANIA ROKU AKCJI POMOCY POLAKOM NA WSCHODZIE
  6 marca 2018 roku (wtorek) o godzinie 13.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w II edycji "Podsumowania Roku Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie".

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv

NAJNOWSZE WIDEO