ICH TRAGICZNA ŚMIERĆ POZOSTAJE W NASZEJ PAMIĘCI NIEZABLIŹNIONĄ RANĄ

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2018-07-16 06:09:57

UROCZYSTOŚCI ODSŁONIĘCIA POMNIKA ŚP. LECHA KACZYŃSKIEGO I OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W KRAŚNIKU. LIST PREZYDENTA ODCZYTAŁA MINISTER HALINA SZYMAŃSKA

ICH TRAGICZNA ŚMIERĆ POZOSTAJE W NASZEJ PAMIĘCI NIEZABLIŹNIONĄ RANĄ

Uczestnicy i Organizatorzy uroczystości odsłonięcia
Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Kraśniku

Szanowni Państwo!

Gromadzą się Państwo wokół pomnika, który wyraża naszą wspólną pamięć i cześć dla Ofiar katastrofy smoleńskiej – jednej z największych tragedii w najnowszych dziejach naszego narodu. Jej wspomnienie ciągle powoduje w nas głęboki ból i smutek. Mimo upływu czasu trudno pogodzić się ze straszliwą stratą, jaką pod Smoleńskiem poniosła Polska.

Razem z Państwem łączę się w modlitwie i pochylam głowę na znak hołdu dla Ofiar katastrofy. Ich tragiczna śmierć pozostaje w naszej pamięci niezabliźnioną raną. Odeszli od nas Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Profesor Lech Kaczyński wraz z Małżonką, ostatni Prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, ministrowie i generałowie, posłowie i senatorowie, oficerowie, urzędnicy i działacze społeczni. Zginęli w służbie Rzeczypospolitej. Pozostawione przez nich wzorce tworzą poruszającą lekcję patriotyzmu.

Zwłaszcza dzisiaj, gdy obchodzimy doniosły jubileusz stulecia odzyskania niepodległości, uświadamiamy sobie, jak wielką rolę odgrywa dziedzictwo polskiej historii dla czerpania inspiracji i budowania pomyślnego jutra. Jedną ze wspaniałych postaci, które na trwałe wpisały się do polskiego Panteonu, jest bez wątpienia śp. Prezydent Lech Kaczyński. Zawsze będzie On dla nas przykładem żarliwego i mądrego patriotyzmu, ofiarnej służby dla dobra polskiej racji stanu. Jego postawa, łącząca w sobie romantyzm wielkich celów i pozytywizm wytrwałej pracy, jest wskazówką, jak powinniśmy umacniać fundamenty naszej niepodległości. To postać, od której możemy się uczyć, co to jest honor, służba społeczna, obowiązek czynnego sprzeciwiania się złu oraz występowania w obronie słabszych. Każdy z nas zawdzięcza ogromnie wiele testamentowi Lecha Kaczyńskiego. Jestem dumny, że miałem zaszczyt blisko z Nim współpracować.

Składam wyrazy uznania wszystkim inicjatorom i współtwórcom tego pomnika. Jest on dowodem wdzięcznej pamięci, a zarazem deklaracją wartości, którymi pragnie się kierować społeczność Kraśnika. Pozostają Państwo wierni tradycji tego wielowiekowego miasta, w której zawierają się takie piękne karty jak opór stawiany szwedzkiemu najeźdźcy, walka w powstaniu styczniowym, zbrojne zmagania z niemieckim okupantem czy strajki w roku 1980 w obronie godności ludzkiej pracy. Dzisiejsza uroczystość stanowi wspaniałe świadectwo, że mieszkańcy Kraśnika stoją na straży tego wszystkiego, co tworzy polską tożsamość i gwarantuje pomyślny rozwój naszej Ojczyźnie. Proszę przyjąć gorące podziękowania oraz serdeczne pozdrowienia.

Z wyrazami szacunku,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

Zdjęcia: Michał Lenart.
Źródło: prezydent.pl.polityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2018-07-16 06:09:57
...

HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM MARSZAŁKA SEJMU

“Dobre zmiany” w kierunku wzmocnienia krajowego przemysłu obronnego

Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadziło live stream z Wielkiej Defilady Niepodległości

Dziękuję za Wasz trud, poświęcenie i odwagę, za służbę naszej Ojczyźnie

Modernizacja Marynarki Wojennej RP – australijskie fregaty?

REALIZACJA PROGRAMÓW WISŁA I HOMAR PRZEBIEGA ZGODNIE Z PLANEM

Sejm RP

Prezydent RP

NAJNOWSZE WIDEO

Krótkie Informacje

 • WIZYTA OFICJALNA PREZYDENTA RP Z MAŁŻONKĄ W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
  W dniach 18-23 sierpnia 2018 roku (sobota-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złoży wizytę oficjalną w Australii i Nowej Zelandii.
 • SPOTKANIE PREZYDENTA RP Z MEDALISTAMI 24. MISTRZOSTW EUROPY W LEKKOATLETYCE BERLIN 2018
  16 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z medalistami 24. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Berlin 2018 oraz kadrą trenerską i lekarzami reprezentacji.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W WIDOWISKU WOLNOŚĆ WE KRWI
  Udział Prezydenta RP w widowisku Wolność we krwi 15 sierpnia 2018 roku (środa) o godzinie 20:30 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w widowisku Wolność we krwi.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
  15 sierpnia 2018 roku (środa) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego.
 • KONFERENCJA MINISTRA KRZYSZTOFA SZCZERSKIEGO I MINISTRA KRZYSZTOFA ŁAPIŃSKIEGO
  10 sierpnia 2018 roku (piątek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja prasowa Sekretarza Stanu, Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Szczerskiego oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Łapińskiego w związku z wizytą Prezydenta RP z Małżonką w Australii i Nowej Zelandii.

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv