PARLAMENTARNA DYPLOMACJA WSPIERA POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ NASZEGO PAŃSTWA. SPOTKANIE MARSZAŁKA SEJMU Z KIEROWNICTWEM MSZ I UCZESTNIKAMI NARADY AMBASADORÓW

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2018-07-02 16:23:24

BILANS PIERWSZEGO PÓŁROCZA POLSKIEJ OBECNOŚCI W RADZIE BEZPIECZEŃSTWA ONZ ORAZ KWESTIE EUROPEJSKIE I POLITYKA WSCHODNIA - TO NIEKTÓRE Z TEMATÓW DOROCZNEJ NARADY AMBASADORÓW, KTÓRA ROZPOCZĘŁA SIĘ DZIŚ W SEJMIE. GOSPODARZEM SPOTKANIA W SALI KOLUMNOWEJ BYŁ MARSZAŁEK SEJMU MAREK KUCHCIŃSKI WRAZ Z WICEMARSZAŁKAMI: BEATĄ MAZUREK I RYSZARDEM TERLECKIM. W SPOTKANIU WZIĘLI TAKŻE UDZIAŁ: MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH JACEK CZAPUTOWICZ WRAZ Z KIEROWNICTWEM MSZ, PRZEDSTAWICIELE SEJMOWYCH KOMISJI SPRAW ZAGRANICZNYCH I UNII EUROPEJSKIEJ, SZEF KANCELARII SEJMU AGNIESZKA KACZMARSKA I JEJ ZASTĘPCY

PARLAMENTARNA DYPLOMACJA WSPIERA POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ NASZEGO PAŃSTWA. SPOTKANIE MARSZAŁKA SEJMU Z KIEROWNICTWEM MSZ I UCZESTNIKAMI NARADY AMBASADORÓW

Marszałek Kuchciński przedstawił zgromadzonym informację o działaniach w ostatnim roku i planach na najbliższe miesiące. - Dyplomacja parlamentarna jako forma komunikowania międzynarodowego wspiera politykę zagraniczną państwa - podkreślił Marek Kuchciński. Marszałek Sejmu przypomniał m.in. majową sesję Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie, a także wskazał, że za kilka dni Sejm będzie gospodarzem III Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej, w którym udział wezmą parlamentarzyści z ponad 20 krajów. Wydarzenie to będzie połączone z uroczystościami 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej.

Marszałek podkreślił, że w ostatnich 12 miesiącach Sejm rozwijał wszystkie formy współpracy międzyparlamentarnej. Wśród nich wymienił m.in. spotkania na szczeblu Prezydiów Parlamentów, w tym spotkanie Prezydiów Sejmu i niemieckiego Bundestagu w Przemyślu, spotkanie z Prezydium Republiki Czeskiej i Słowackiej, Parlamentarne Forum Polska-Hiszpania. Podkreślił też wagę Zgromadzeń Parlamentarnych dla rozwoju wzajemnych relacji. Marek Kuchciński wspomniał też o podniesieniu współpracy z parlamentami Litwy i państw bałtyckich do wymiaru strategicznego.

Do najintensywniejszych zaliczył współpracę ze Zgromadzeniem Narodowym Węgier. Przypomniał przy tej okazji o powołanym niedawno uchwałą Sejmu Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Marszałek Sejmu wskazał również na aktywność międzynarodową posłów i senatorów oraz ich udział w parlamentarnych grupach współpracy bilateralnej. W Sejmie obecnej kadencji są 74 takie grupy.

Jednym z forum spotkań i dialogu jest organizowana z inicjatywy Marszałka Sejmu konferencja Europa Karpat. Jest to okazja do dyskusji przedstawicieli władz państwowych, przedsiębiorców, naukowców, samorządowców zainteresowanych wspólnymi działaniami na rzecz rozwoju regionalnego.

Doroczna Narada Ambasadorów potrwa do piątku. Uczestniczą w niej ambasadorowie, kierownicy przedstawicielstw dyplomatycznych, kandydaci na ambasadorów oraz kadra kierownicza Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Gośćmi będą także ministrowie polskiego rządu.

Zdjęcia: Rafał Zambrzycki.polityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2018-07-02 16:23:24
...

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego Targi Kielce 2018

W ŚRODĘ 12 WRZEŚNIA POSŁOWIE WRACAJĄ PO PRZERWIE DO SWOICH ŁAW. PORZĄDEK OBRAD ZAWIERA SZEREG WAŻNYCH PROPOZYCJI NOWYCH PRZEPISÓW. WŚRÓD NICH M.IN. PROJEKT USTAWY O E-DOWODACH OSOBISTYCH, PROPOZYCJA REFORMY SYSTEMU DOWODZENIA ARMIĄ ORAZ PAKIET ZMIAN KORZYSTNYCH DLA ROLNIKÓW

MSPO 2018 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego Poseł Wojciech Buczak

MSPO 2018 na 100-lecie Niepodległości Państwa Polskiego.

“Dobre zmiany” w kierunku wzmocnienia krajowego przemysłu obronnego

Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadziło live stream z Wielkiej Defilady Niepodległości

Prezydent RP

NAJNOWSZE WIDEO

Krótkie Informacje

 • DOŻYNKI PREZYDENCKIE W SPALE
  16 września 2018 roku (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w Dożynkach Prezydenckich w Spale.
 • UROCZYSTE OTWARCIE SALI ORDERU ORŁA BIAŁEGO W PAŁACU PREZYDENCKIM
  12 września 2018 roku (środa) o godzinie. 10:30 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystym otwarciu Sali Orderu Orła Białego.
 • UDZIAŁ PARY PREZYDENCKIEJ W UROCZYSTYCH OBCHODACH 135-LECIA III GIMNAZJUM/II LO IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE
  W dniu 11 września 2018 roku (wtorek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą weźmie udział w uroczystych obchodach 135-lecia III Gimnazjum/II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego, (ul. Sobieskiego 9 Kraków).
 • WIZYTA PREZYDENTA RP W LEŻAJSKU
  11 września 2018 roku (wtorek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Leżajska (województwo podkarpackie).
 • WIZYTA OFICJALNA PREZYDENTA RP Z MAŁŻONKĄ W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
  W dniach 18-23 sierpnia 2018 roku (sobota-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złoży wizytę oficjalną w Australii i Nowej Zelandii.

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv