PARLAMENTARNA DYPLOMACJA WSPIERA POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ NASZEGO PAŃSTWA. SPOTKANIE MARSZAŁKA SEJMU Z KIEROWNICTWEM MSZ I UCZESTNIKAMI NARADY AMBASADORÓW

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2018-07-02 15:23:24

BILANS PIERWSZEGO PÓŁROCZA POLSKIEJ OBECNOŚCI W RADZIE BEZPIECZEŃSTWA ONZ ORAZ KWESTIE EUROPEJSKIE I POLITYKA WSCHODNIA - TO NIEKTÓRE Z TEMATÓW DOROCZNEJ NARADY AMBASADORÓW, KTÓRA ROZPOCZĘŁA SIĘ DZIŚ W SEJMIE. GOSPODARZEM SPOTKANIA W SALI KOLUMNOWEJ BYŁ MARSZAŁEK SEJMU MAREK KUCHCIŃSKI WRAZ Z WICEMARSZAŁKAMI: BEATĄ MAZUREK I RYSZARDEM TERLECKIM. W SPOTKANIU WZIĘLI TAKŻE UDZIAŁ: MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH JACEK CZAPUTOWICZ WRAZ Z KIEROWNICTWEM MSZ, PRZEDSTAWICIELE SEJMOWYCH KOMISJI SPRAW ZAGRANICZNYCH I UNII EUROPEJSKIEJ, SZEF KANCELARII SEJMU AGNIESZKA KACZMARSKA I JEJ ZASTĘPCY

PARLAMENTARNA DYPLOMACJA WSPIERA POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ NASZEGO PAŃSTWA. SPOTKANIE MARSZAŁKA SEJMU Z KIEROWNICTWEM MSZ I UCZESTNIKAMI NARADY AMBASADORÓW

Marszałek Kuchciński przedstawił zgromadzonym informację o działaniach w ostatnim roku i planach na najbliższe miesiące. - Dyplomacja parlamentarna jako forma komunikowania międzynarodowego wspiera politykę zagraniczną państwa - podkreślił Marek Kuchciński. Marszałek Sejmu przypomniał m.in. majową sesję Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie, a także wskazał, że za kilka dni Sejm będzie gospodarzem III Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej, w którym udział wezmą parlamentarzyści z ponad 20 krajów. Wydarzenie to będzie połączone z uroczystościami 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej.

Marszałek podkreślił, że w ostatnich 12 miesiącach Sejm rozwijał wszystkie formy współpracy międzyparlamentarnej. Wśród nich wymienił m.in. spotkania na szczeblu Prezydiów Parlamentów, w tym spotkanie Prezydiów Sejmu i niemieckiego Bundestagu w Przemyślu, spotkanie z Prezydium Republiki Czeskiej i Słowackiej, Parlamentarne Forum Polska-Hiszpania. Podkreślił też wagę Zgromadzeń Parlamentarnych dla rozwoju wzajemnych relacji. Marek Kuchciński wspomniał też o podniesieniu współpracy z parlamentami Litwy i państw bałtyckich do wymiaru strategicznego.

Do najintensywniejszych zaliczył współpracę ze Zgromadzeniem Narodowym Węgier. Przypomniał przy tej okazji o powołanym niedawno uchwałą Sejmu Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Marszałek Sejmu wskazał również na aktywność międzynarodową posłów i senatorów oraz ich udział w parlamentarnych grupach współpracy bilateralnej. W Sejmie obecnej kadencji są 74 takie grupy.

Jednym z forum spotkań i dialogu jest organizowana z inicjatywy Marszałka Sejmu konferencja Europa Karpat. Jest to okazja do dyskusji przedstawicieli władz państwowych, przedsiębiorców, naukowców, samorządowców zainteresowanych wspólnymi działaniami na rzecz rozwoju regionalnego.

Doroczna Narada Ambasadorów potrwa do piątku. Uczestniczą w niej ambasadorowie, kierownicy przedstawicielstw dyplomatycznych, kandydaci na ambasadorów oraz kadra kierownicza Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Gośćmi będą także ministrowie polskiego rządu.

Zdjęcia: Rafał Zambrzycki.polityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2018-07-02 15:23:24
...

Wywiad z Panem Senatorem Janem Żarynem.

archiwum materiałów wideo

NAJNOWSZE MATERIAŁY WIDEO

Senator Jan Żaryn w wywiadzie dla polityczna.tv

Senator Jan Żaryn w wywiadzie dla polityczna.tv

Nastawienie społeczeństwa wobec władz komunistycznych. Problemy z władzami SLD w sprawie budowy pomnika Marszałka Piłsudskiego w związku z powstaniem Polskiej Organizacji Wojskowej. Żołnierze wyklęci i sprzeczne informacje podawane w różnych mediach. Polska i jej historia oraz problemy uporania się z własną historią. Brak powstania dużego środowiska politycznego związanego z emigracją narodową w latach dziewięćdziesiątych.

ISTNIEJE NIESTETY SZEREG PRZESŁANEK ŚWIADCZĄCYCH O UNIJNEJ SPOLEGLIWOŚCI WOBEC ROSJI, ALE SĄ GRANICE, KTÓRYCH NAWET TAK WIELKI KRAJ NIE POWINIEN PRZEKRACZAĆ.

MINISTER BŁASZCZAK PORZĄDKUJE PROGRAM MODERNIZACJI TECHNICZNEJ

Warsaw Security Forum 2018

JAŚMIN realna innowacyjność dla polskiej armii

CO DALEJ W RELACJACH NIEMIECKO-AMERYKAŃSKICH?

Sejm RP

Prezydent RP

 • 20 listopada 2018 roku w wieku 67 lat odszedł Andrzej Gmitruk – jeden z najwybitniejszych trenerów w historii polskiego boksu.
 • – Dziś Polska jest suwerenna także dzięki Wam – podkreślał Prezydent podczas spotkania z parami z długoletnim pożyciem małżeńskim i ich rodzinami. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim odbyła się z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora.
 • Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza, podkreślał, że kolej to nie jest praca, kolej to jest służba, kolej to jest pasja, a także bardzo często hobby tych, którzy na kolei służą.
 • Ustawy o pracowniczych planach kapitałowych oraz o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwie publiczno-prywatnym zostały podpisane przez Prezydenta.
 • W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych Prezydent podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. – Nie mam wątpliwości, że to rozwiązanie będzie korzystne dla pracowników i dla naszej gospodarki – przekonywał Andrzej Duda.

NAJNOWSZE WIDEO

Krótkie Informacje

 • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM PARY PREZYDENCKIEJ
  11 listopada 2018 roku (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w obchodach Święta Niepodległości.
 • UDZIAŁ PARY PREZYDENCKIEJ W WERNISAŻU WYSTAWY ZNAKI WOLNOŚCI. O TRWANIU POLSKIEJ TOŻSAMOŚCI NARODOWEJ
  9 listopada 2018 roku (piątek) w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w uroczystości otwarcia wystawy Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej.
 • WIZYTA PREZYDENTA RP W SIEDZIBIE PGNIG SA W WARSZAWIE
  8 listopada 2018 roku (czwartek) o godzinie 08:00 w Muzeum Gazownictwa w Warszawie (ul. Kasprzaka 25), na terenie siedziby PGNiG SA, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w wydarzeniu gospodarczym, istotnym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.
 • CEREMONIA ZŁOŻENIA LISTÓW UWIERZYTELNIAJĄCYCH
  9 listopada 2018 roku (piątek) w godzinach 12:00-13:30 w Belwederze odbędzie się ceremonia złożenia listów uwierzytelniających Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie przez ambasadorów: Kanady, Państwa Kuwejtu, Republiki Włoskiej.
 • SPOTKANIE PREZYDENTA RP Z SEKRETARZEM ENERGII USA
  8 listopada 2018 roku (czwartek) o godzine 15:00 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjmie w Pałacu Prezydenckim Sekretarza Energii USA Ricka Perry-ego.

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv