PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI W HOŁDZIE POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2018-08-01 23:00:00

OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY. NARODY TRACĄC PAMIĘĆ, TRACĄ ŻYCIE. WAŻNE JEST NIE TYLKO TO, DOKĄD IDZIEMY, ALE TEŻ SKĄD PRZYCHODZIMY

PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI W HOŁDZIE POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Ważne jest nie tylko to, dokąd idziemy, ale też skąd przychodzimy" – powiedział premier Mateusz Morawiecki zapowiadając zmiany prawa, które pozwolą stworzyć spis grobów m.in. Powstańców Warszawskich i objąć je specjalną ochroną państwa oraz zwiększyć fundusz wsparcia dla żyjących kombatantów.

"Narody tracąc pamięć, tracą życie – te słowa powinny być głęboko w naszych sercach, pamięci i naszych działaniach. Żeby tak było, podjąłem decyzję, by dokonać pełnej kwerendy, inwentaryzacji wszystkich grobów, z czasów drugiej apokalipsy i wcześniejszych, z XIX wieku, które bardzo często zanikają z naszej pamięci, gdzieś w leśnych ostępach" – powiedział szef rządu.

"Podjąłem także decyzję o tym, by groby, które zostaną zidentyfikowane, jako groby powstańcze, żołnierzy Armii Krajowej i naszych bohaterskich przodków, groby, które nie mają już swoich opiekunów, były utrzymywane przez państwo polskie, które jest i trwa właśnie dzięki nim" – oświadczył premier.

Poinformował także o podjęciu decyzji, aby dwukrotnie zwiększyć fundusz wsparcia "dla żyjących Powstańców, Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy Armii Krajowej, by możliwie najszerzej wesprzeć ich działania".

Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, "dzisiejsze pokolenia zawdzięczają to, gdzie są, co mogą robić i jak mogą kształtować rzeczywistość, pokoleniom, które były przed nami". Dodał, że o tym powinniśmy pamiętać budując fundament pod silniejszą Polskę.

"Czy bylibyśmy w tym miejscu bez bohaterów tamtych czasów, bez 16 tys. osób, 16 tys. nazwisk, które zostały tutaj umieszczone na murze? Nie, nie byłoby nas tutaj dzisiaj" – zaznaczył szef rządu w Muzeum Postania Warszawskiego.

Źródło: premier.gov.plPREMIER MATEUSZ MORAWIECKI HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM 

PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI

HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Ważne jest nie tylko to, dokąd idziemy, ale też skąd przychodzimy

:: obejrzyj wideo

polityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2018-08-01 23:00:00
...

HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM MARSZAŁKA SEJMU

“Dobre zmiany” w kierunku wzmocnienia krajowego przemysłu obronnego

Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadziło live stream z Wielkiej Defilady Niepodległości

Dziękuję za Wasz trud, poświęcenie i odwagę, za służbę naszej Ojczyźnie

Modernizacja Marynarki Wojennej RP – australijskie fregaty?

REALIZACJA PROGRAMÓW WISŁA I HOMAR PRZEBIEGA ZGODNIE Z PLANEM

Sejm RP

Prezydent RP

NAJNOWSZE WIDEO

Krótkie Informacje

 • WIZYTA OFICJALNA PREZYDENTA RP Z MAŁŻONKĄ W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
  W dniach 18-23 sierpnia 2018 roku (sobota-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złoży wizytę oficjalną w Australii i Nowej Zelandii.
 • SPOTKANIE PREZYDENTA RP Z MEDALISTAMI 24. MISTRZOSTW EUROPY W LEKKOATLETYCE BERLIN 2018
  16 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z medalistami 24. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Berlin 2018 oraz kadrą trenerską i lekarzami reprezentacji.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W WIDOWISKU WOLNOŚĆ WE KRWI
  Udział Prezydenta RP w widowisku Wolność we krwi 15 sierpnia 2018 roku (środa) o godzinie 20:30 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w widowisku Wolność we krwi.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
  15 sierpnia 2018 roku (środa) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego.
 • KONFERENCJA MINISTRA KRZYSZTOFA SZCZERSKIEGO I MINISTRA KRZYSZTOFA ŁAPIŃSKIEGO
  10 sierpnia 2018 roku (piątek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja prasowa Sekretarza Stanu, Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Szczerskiego oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Łapińskiego w związku z wizytą Prezydenta RP z Małżonką w Australii i Nowej Zelandii.

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv