STRATEGICZNE PARTNERSTWO WARSZAWY I KIJOWA X SESJA ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO POLSKI I UKRAINY

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2018-06-13 10:10:10

UKRAINA NIE ZNIECHĘCA SIĘ TRUDNOŚCIAMI I WYMAGANIAMI, KTÓRE STAWIANE SĄ ZE STRONY EUROPY, ALE ODWAŻNIE I KONSEKWENTNIE DĄŻY DO TEGO, ŻEBY DOŁĄCZYĆ DO STRUKTUR EUROPEJSKICH - POWIEDZIAŁ WICEMARSZAŁEK SEJMU RYSZARD TERLECKI W TRAKCIE SPOTKANIA Z PARLAMENTARZYSTAMI Z UKRAINY. WE WTOREK, PODCZAS X SESJI ZP, STRONĘ UKRAIŃSKĄ REPREZENTOWAŁA WICEPRZEWODNICZĄCA RADY NAJWYŻSZEJ UKRAINY OKSANA SYROID. NA ZAKOŃCZENIE POLITYCY PRZYJĘLI WSPÓLNE OŚWIADCZENIE, W KTÓRYM PODKREŚLONO M.IN. STRATEGICZNE PARTNERSTWO OBYDWU KRAJÓW, ŚCIŚLEJSZĄ WSPÓŁPRACĘ W DZIEDZINIE ENERGETYKI, BEZPIECZEŃSTWA I OBRONNOŚCI ORAZ ZAAPELOWANO DO SPOŁECZNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ O ZWIĘKSZENIE NACISKU NA FEDERACJĘ ROSYJSKĄ. WICEMARSZAŁEK TERLECKI PODKREŚLIŁ, ŻE SZCZEGÓLNIE TERAZ W CZASIE AGRESJI ROSJI NA WSCHODNIĄ CZĘŚĆ UKRAINY, NIE MOŻNA ZAPOMINAĆ O SOLIDARNOŚCI Z KIJOWEM

STRATEGICZNE PARTNERSTWO WARSZAWY I KIJOWA X SESJA ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO POLSKI I UKRAINY

Wiceprzewodnicząca Syroid stwierdziła z kolei, że od współpracy polsko-ukraińskiej zależy bezpieczeństwo całego kontynentu europejskiego, a gazociąg Nord Stream 2 może okazać się "nowoczesną formą Paktu Ribbentrop - Mołotow". - Rosja z pewnością będzie wykorzystywać swoje rezerwy do geopolitycznych rozgrywek w regionie - podkreśliła. Oksana Syroid zwróciła uwagę na fakt, że opłacalność inwestycji zwróci się Rosji dopiero po 50 latach, co potwierdza, że jest to inwestycja mająca głównie cele polityczne. - Dziś już niewiele da się zrobić, powinniśmy być przygotowani na kryzys. Powinniśmy się zastanowić jak będziemy dawać sobie radę w sytuacji, jak już dojdzie do uruchomienia tego gazociągu - podkreśliła ukraińska polityk.

Z kolei pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej minister Piotr Naimski powiedział, że bezpieczeństwo energetyczne pozostaje sprawą absolutnie kluczową. Ponadto zauważył, że w tej kwestii dobrze jest współpracować ze swoimi sąsiadami: - Nie można prowadzić polityki energetycznej w kontrze do sąsiadów. Trzeba szukać wspólnych mianowników, wspólnych interesów, wspólnej płaszczyzny do tej współpracy, do dostępu do surowców, a także należy poszukiwać wspólnego podejścia do tych problemów. Mamy dobre podstawy do tego, żeby czuć się bezpiecznie. Naszym głównym problemem jest konieczność importu gazu od jednego dostawcy - powiedział minister Naimski.

W ostatniej części spotkania parlamentarzyści rozmawiali o współpracy i wymianie młodzieży. Referat wygłosiła wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek, w którym wskazała na liczne zainteresowanie ukraińskich studentów polskimi uczelniami, co ma istotny wpływ na proeuropejskie dążenia Ukrainy.

W spotkaniu wzięła udział także wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, liczni parlamentarzyści z Polski i Ukrainy oraz przedstawiciele polskich ministerstw. W środę parlamentarzyści odwiedzą terminal LNG im. Lecha Kaczyńskiego oraz Gazoport w Świnoujściu i Szczecinie.

Zdjęcia: Paweł Kula.polityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2018-06-13 10:10:10
...

HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM MARSZAŁKA SEJMU

“Dobre zmiany” w kierunku wzmocnienia krajowego przemysłu obronnego

Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadziło live stream z Wielkiej Defilady Niepodległości

Dziękuję za Wasz trud, poświęcenie i odwagę, za służbę naszej Ojczyźnie

Modernizacja Marynarki Wojennej RP – australijskie fregaty?

REALIZACJA PROGRAMÓW WISŁA I HOMAR PRZEBIEGA ZGODNIE Z PLANEM

Sejm RP

Prezydent RP

NAJNOWSZE WIDEO

Krótkie Informacje

 • WIZYTA OFICJALNA PREZYDENTA RP Z MAŁŻONKĄ W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
  W dniach 18-23 sierpnia 2018 roku (sobota-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złoży wizytę oficjalną w Australii i Nowej Zelandii.
 • SPOTKANIE PREZYDENTA RP Z MEDALISTAMI 24. MISTRZOSTW EUROPY W LEKKOATLETYCE BERLIN 2018
  16 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z medalistami 24. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Berlin 2018 oraz kadrą trenerską i lekarzami reprezentacji.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W WIDOWISKU WOLNOŚĆ WE KRWI
  Udział Prezydenta RP w widowisku Wolność we krwi 15 sierpnia 2018 roku (środa) o godzinie 20:30 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w widowisku Wolność we krwi.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
  15 sierpnia 2018 roku (środa) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego.
 • KONFERENCJA MINISTRA KRZYSZTOFA SZCZERSKIEGO I MINISTRA KRZYSZTOFA ŁAPIŃSKIEGO
  10 sierpnia 2018 roku (piątek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja prasowa Sekretarza Stanu, Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Szczerskiego oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Łapińskiego w związku z wizytą Prezydenta RP z Małżonką w Australii i Nowej Zelandii.

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv