TEMAT NOWEJ KONSTYTUCJI JEST WCIĄŻ AKTUALNY

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2018-08-01 22:06:13

REFORMA SĄDOWNICTWA USPRAWNI DZIAŁANIE SĄDÓW, JEŚLI BĘDZIE DOPROWADZONA DO KOŃCA, CHOĆ MOŻE TO POTRWAĆ. JEST WIELE NOWYCH POMYSŁÓW, BY TO USPRAWNIENIE NASTĘPOWAŁO

TEMAT NOWEJ KONSTYTUCJI JEST WCIĄŻ AKTUALNY

- Reforma sądownictwa usprawni działanie sądów, jeśli będzie doprowadzona do końca, choć może to potrwać. Jest wiele nowych pomysłów, by to usprawnienie następowało - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który był „Gościem Wiadomości” w TVP Info.

Dodał, że nie da się naprawić polskiego państwa, a co za tym idzie, nie da się naprawić polskiego życia społecznego, nie da się uczynić go bardziej sprawiedliwym, bardziej racjonalnym, służącym rozwojowi Polski, inaczej niż poprzez to, żeby zmienić instytucję, która jest tą ostatnią instytucją podejmującą decyzje.

- Jeżeli dochodzi do różnego rodzaju sporów, między obywatelami, między obywatelem a państwem, to ostateczną decyzję podejmuje sąd - podkreślił.

Zaznaczył, że „w Polsce samorządom przekazano bardzo dużo, ale w związku z tym powinny być obsadzone przez ludzi, którzy myślą nie o własnych interesach, czy interesach grupowych, tylko myślą o swoim regionie i to myślą w sposób pozytywny, i wiedzą jak to zrobić, żeby środki, którymi dysponują rzeczywiście służył społeczeństwu”.

- Chcielibyśmy, żeby Polska w niedługim czasie, i tu mówię już rzeczywiście o czasie takim liczonym w latach 5-7 lat, stała się krajem, gdzie poza jakąś patologią społeczną, nędzy nie ma - stwierdził.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Źródło: pis.gov.plpolityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2018-08-01 22:06:13
...

HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM MARSZAŁKA SEJMU

“Dobre zmiany” w kierunku wzmocnienia krajowego przemysłu obronnego

Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadziło live stream z Wielkiej Defilady Niepodległości

Dziękuję za Wasz trud, poświęcenie i odwagę, za służbę naszej Ojczyźnie

Modernizacja Marynarki Wojennej RP – australijskie fregaty?

REALIZACJA PROGRAMÓW WISŁA I HOMAR PRZEBIEGA ZGODNIE Z PLANEM

Sejm RP

Prezydent RP

NAJNOWSZE WIDEO

Krótkie Informacje

 • WIZYTA OFICJALNA PREZYDENTA RP Z MAŁŻONKĄ W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
  W dniach 18-23 sierpnia 2018 roku (sobota-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złoży wizytę oficjalną w Australii i Nowej Zelandii.
 • SPOTKANIE PREZYDENTA RP Z MEDALISTAMI 24. MISTRZOSTW EUROPY W LEKKOATLETYCE BERLIN 2018
  16 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z medalistami 24. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Berlin 2018 oraz kadrą trenerską i lekarzami reprezentacji.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W WIDOWISKU WOLNOŚĆ WE KRWI
  Udział Prezydenta RP w widowisku Wolność we krwi 15 sierpnia 2018 roku (środa) o godzinie 20:30 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w widowisku Wolność we krwi.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
  15 sierpnia 2018 roku (środa) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego.
 • KONFERENCJA MINISTRA KRZYSZTOFA SZCZERSKIEGO I MINISTRA KRZYSZTOFA ŁAPIŃSKIEGO
  10 sierpnia 2018 roku (piątek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja prasowa Sekretarza Stanu, Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Szczerskiego oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Łapińskiego w związku z wizytą Prezydenta RP z Małżonką w Australii i Nowej Zelandii.

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv