ICH TRAGICZNA ŚMIERĆ POZOSTAJE W NASZEJ PAMIĘCI NIEZABLIŹNIONĄ RANĄ

polityczna.tv
Autor: Mario Chayd - polityczna.tv2018-07-16 06:09:57

UROCZYSTOŚCI ODSŁONIĘCIA POMNIKA ŚP. LECHA KACZYŃSKIEGO I OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W KRAŚNIKU. LIST PREZYDENTA ODCZYTAŁA MINISTER HALINA SZYMAŃSKA

ICH TRAGICZNA ŚMIERĆ POZOSTAJE W NASZEJ PAMIĘCI NIEZABLIŹNIONĄ RANĄ

Uczestnicy i Organizatorzy uroczystości odsłonięcia
Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Kraśniku

Szanowni Państwo!

Gromadzą się Państwo wokół pomnika, który wyraża naszą wspólną pamięć i cześć dla Ofiar katastrofy smoleńskiej – jednej z największych tragedii w najnowszych dziejach naszego narodu. Jej wspomnienie ciągle powoduje w nas głęboki ból i smutek. Mimo upływu czasu trudno pogodzić się ze straszliwą stratą, jaką pod Smoleńskiem poniosła Polska.

Razem z Państwem łączę się w modlitwie i pochylam głowę na znak hołdu dla Ofiar katastrofy. Ich tragiczna śmierć pozostaje w naszej pamięci niezabliźnioną raną. Odeszli od nas Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Profesor Lech Kaczyński wraz z Małżonką, ostatni Prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, ministrowie i generałowie, posłowie i senatorowie, oficerowie, urzędnicy i działacze społeczni. Zginęli w służbie Rzeczypospolitej. Pozostawione przez nich wzorce tworzą poruszającą lekcję patriotyzmu.

Zwłaszcza dzisiaj, gdy obchodzimy doniosły jubileusz stulecia odzyskania niepodległości, uświadamiamy sobie, jak wielką rolę odgrywa dziedzictwo polskiej historii dla czerpania inspiracji i budowania pomyślnego jutra. Jedną ze wspaniałych postaci, które na trwałe wpisały się do polskiego Panteonu, jest bez wątpienia śp. Prezydent Lech Kaczyński. Zawsze będzie On dla nas przykładem żarliwego i mądrego patriotyzmu, ofiarnej służby dla dobra polskiej racji stanu. Jego postawa, łącząca w sobie romantyzm wielkich celów i pozytywizm wytrwałej pracy, jest wskazówką, jak powinniśmy umacniać fundamenty naszej niepodległości. To postać, od której możemy się uczyć, co to jest honor, służba społeczna, obowiązek czynnego sprzeciwiania się złu oraz występowania w obronie słabszych. Każdy z nas zawdzięcza ogromnie wiele testamentowi Lecha Kaczyńskiego. Jestem dumny, że miałem zaszczyt blisko z Nim współpracować.

Składam wyrazy uznania wszystkim inicjatorom i współtwórcom tego pomnika. Jest on dowodem wdzięcznej pamięci, a zarazem deklaracją wartości, którymi pragnie się kierować społeczność Kraśnika. Pozostają Państwo wierni tradycji tego wielowiekowego miasta, w której zawierają się takie piękne karty jak opór stawiany szwedzkiemu najeźdźcy, walka w powstaniu styczniowym, zbrojne zmagania z niemieckim okupantem czy strajki w roku 1980 w obronie godności ludzkiej pracy. Dzisiejsza uroczystość stanowi wspaniałe świadectwo, że mieszkańcy Kraśnika stoją na straży tego wszystkiego, co tworzy polską tożsamość i gwarantuje pomyślny rozwój naszej Ojczyźnie. Proszę przyjąć gorące podziękowania oraz serdeczne pozdrowienia.

Z wyrazami szacunku,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

Zdjęcia: Michał Lenart.
Źródło: prezydent.pl.polityczna.tv
Autor:
Mario Chayd - polityczna.tv

Data publikacji:
2018-07-16 06:09:57
...

MOBILNE MUZEUM MULTIMEDIALNE PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM

WRESZCIE PRZEŁOM MON PODPISAŁ UMOWĘ NA DOSTAWĘ HMS C3IS JAŚMIN

WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ JAK PRZEBIEGA ICH FORMOWANIE JAK WYGLĄDAJĄ SZKOLENIA I ILE RZECZYWIŚCIE KOSZTUJĄ

O co naprawdę chodzi przy “unifikacji” sprzętu wojskowego?

ARTUR KIELAK AIR SHOW 2018 POZNAŃ ŁAWICA

Sejm RP

NAJNOWSZE WIDEO

Krótkie Informacje

 • RADY OCHRONY PRACY O DZIAŁALNOŚCI PIP W 2017 ROKU
  We wtorek 17 lipca o godz. 11.00 w sali 118 w Sejmie odbędzie się posiedzenie Rady Ochrony Pracy, na którym Rada przyjmie stanowisko w sprawie Sprawozdania z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w ubiegłym roku. ROP zajmie się również materiałem przygotowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny, Centralny Instytut Ochrony Pracy - PIB oraz Państwową Inspekcję Pracy nt. oceny i ograniczania ryzyka zawodowego związanego z narażeniem na czynniki o działaniu rakotwórczym i mutagennym.
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W SZCZYCIE NATO W BRUKSELI
  W dniach 11-12 lipca 2018 roku (środa-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w Szczycie NATO w Brukseli.
 • BELWEDER – KONFERENCJA JAK UMIEJĘTNIE ZARZĄDZAĆ START-UPEM?
  11 lipca 2018 roku (środa) o godzinie 10:00 w Belwederze odbędzie się konferencja „Jak umiejętnie zarządzać start-upem? ”. Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” – wydarzenia, którego celem jest wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju.
 • UDZIAŁ PARY PREZYDENCKIEJ W OTWARCIU XI EDYCJI MARCIN GORTAT CAMP
  9 lipca 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 13:00 w Łodzi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w otwarciu XI edycji letniego obozu Marcin Gortat Camp organizowanym przez Fundację Marcina Gortata MG13 „MIERZ WYSOKO” (Atlas Arena, ul. Bandurskiego 7).
 • UDZIAŁ PREZYDENTA RP W XX ŚWIATOWYM ZJEŹDZIE KASZUBÓW
  7 lipca 2018 roku (sobota) w Luzinie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w XX Światowym Zjeździe Kaszubów (województwo pomorskie).

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv