TRANSMISJA Z KOMISJI NA ŻYWO

KOMISJA NA ŻYWO

archiwum materiałów wideo

NAJNOWSZE MATERIAŁY WIDEO

POZYCJA POLSKI W EUROPIE I NA ŚWIECIE

POZYCJA POLSKI W EUROPIE I NA ŚWIECIE

Poseł Grzegorz Furgo (Klub Parlamentarny Nowoczesna) o skardze na Marszałka Marka Kuchcińskiego złożoną do Strasburgu przez Posła Michała Szczerbę. Komisja Wenecka, Wersal, pozycja Polski w Europie i na Świecie. Ustawa o wycince drzew jednocześnie z ustawą budżetową.

HARMONOGRAM OBRAD 42 POSIEDZENIA SEJMU RP W DNIU 25 MAJA 2017 ROKU

Krótkie Informacje

 • DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W PAŁACU PREZYDENCKIM
  29 maja (poniedziałek) o godzinie 11:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie z okazji "Dnia Samorządu Terytorialnego". W trakcie uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu.
 • WIZYTA PREZYDENTA RP W PIEKARACH ŚLĄSKICH
  28 maja 2017 r. (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w Pielgrzymce Stanowej Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich (Wzgórze Kalwaryjskie).
 • LEKCJA RP DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
  26 maja (piątek) o godzinie 12:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się kolejna "Lekcja RP", tym razem poświęcona postaci Tadeusza Kościuszki. Lekcja ma związek z ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Tadeusza Kościuszki
 • WIZYTA OFICJALNA PARY PREZYDENCKIEJ W GRUZJI
  W dniach 29-31 maja 2017 roku (poniedziałek-środa) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złoży wizytę oficjalną w Gruzji.
 • GALA JUBILEUSZOWA Z OKAZJI 200-LECIA GIEŁDY W POLSCE
  24 maja 2017 roku (środa) o godzinie 18:00 w Muzeum Kolekcji imienia Jana Pawła II w Warszawie, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystej gali z okazji 200-lecia Giełdy w Polsce (Plac Bankowy 1 w Warszawie).

Sejm RP

 • W Sejmie otworzono dwie wystawy upamiętniające wydarzenia i osoby, które miały odwagę przeciwstawić się władzom komunistycznym PRL.
 • Informacja szefa MSWiA oraz ministra sprawiedliwości nt. śledztwa ws. śmierci Igora Stachowiaka, a także wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej - to dwa najważniejsze punkty pierwszego dnia 42. posiedzenia Sejmu. Posłowie pracowali również nad czterema projektami ustaw, w tym poselskim projektem nowelizacji ustawy o sądach powszechnych i senackim o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu i innych ustrojów totalitarnych. Obrady rozpoczęto o minuty ciszy, którą uczczono pamięć ofiar zamachu terrorystycznego w Manchesterze.
 • 24 maja 2017 r. o 12.00 w Sejmie w holu głównym na parterze zostanie otwarta wystawa „Bunt w imperium”, która jest organizowana z okazji 40. rocznicy utworzenia Studenckiego Komitetu Solidarności. Inicjatorem przedsięwzięcia jest poseł Bogusław Sonik – przewodniczący Stowarzyszenia Maj 77.
 • Informacja ministrów sprawiedliwości i spraw wewnętrznych nt. śledztwa ws. śmierci Igora Stachowiaka rozpocznie 42. posiedzenie Sejmu. Porządek obrad uzupełniono o wypowiedzi ministrów w tej sprawie na prośbę rządu. Ponadto w planach prac Izby są nowelizacje ustaw o sądach powszechnych, Krajowej Radzie Sądownictwa i nowe prawo zakazujące propagowania systemów totalitarnych. W pierwszym dniu posiedzenia Sejm zajmie się także wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Posłowie zdecydują także w sprawie składu tzw. komisji weryfikacyjnej, mającej zbadać nieprawidłowości przy reprywatyzacji warszawskich kamienic i działek.
 • Jedno z najmniejszych na świecie i jednocześnie jedno z najbardziej rozwiniętych państw globu - Singapur. Gospodarczy azjatycki tygrys to dla wielu krajów wzór jak mądrze zarządzać państwem by stać się centrum światowej finansjery. I co zrozumiałe to właśnie gospodarka i wymiana handlowa były głównymi tematami spotkania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prezydentem Singapuru Tonym Tan Keng Yamem. To pierwsza w historii wizyta prezydenta Singapuru w Polsce.

SPOŁECZNOŚCI

facebook grupa polityczna.tv

POWIADOMIENIA E-MAIL

Bądź z nami na bierząco dzięki subskrypcji E-Mail.